rockowa dziewczyna

Kiedy nadchodzi jesień z wielkim zapałem kupuję kurtki. Trzy szafy zapełnione są puchówkami w niezliczonych ilościach, skórami w ilości po kilka sztuk na każdego z nas, flauszowymi płaszczami, ale tylko dla nas dwóch … Kurtki sportowe – te w których chodzimy na co dzień i te w których jeździmy na narty … czasem zastanawiam się w jakim celu kupuję tego takie ilości, którymi tak naprawdę obdzielić mogłabym całą ulicę?… a potem obdzielam, rozgrzeszając swój zakupoholizm i usprawiedliwiając się kłując swoją pierś szpilką z odznaką klubu a’la Matka Teresa, zostając równocześnie z pustym kontem i bez nadwyżki ciuchów.

Kiedy temperatura spada wyciągam ciężkie buty rodem z umundurowania piechoty morskiej, które świetnie odzwierciedlają nasze charaktery…. czasem w mocnych i mega intensywnych kolorach, by dodać pikanterii i nie zgubić się w tłumie szarych ludzi.

Kiedy nadchodzi plucha przypominam o szalach, czapkach, rękawicach i ciepłych skarpetach. Funduję każdemu szklankę lewoskrętnej witaminy C, która chroni nas przed katarem i przeziębieniem … wierząc, w cudowne działanie uzdrawiające kwasu askorbinowego.

Kiedy nadchodzi ziąb i mgła  zapalam świece, by ogrzać dom, wyciągam ciepłe koce i zaparzam po kubku gorącej herbaty, koniecznie  miodem tym przywiezionym z Toskanii, goździkami i cynamonem. Maluję paznokcie na ciemny burgund i zakładam wszystkim grube swetry … i oczywiście zapuszczam włosy – jak co jesień, by na wiosnę zgodnie z tradycją zdecydować się na drastyczne cięcie i marzę tak cholernie banalnie … zwyczajnie o zdrowiu dla każdego z nas, o lepszym państwie, o śniegu zimą i nowych nartach dla Olimpii … a dla siebie o byciu bardziej poczytniejszą blogerką … i słucham Korteza na przemian z Chylińską, bo przecież ze mnie i z Niej  taka trochę rockowa dziewczyna … a jesień … jesień trzeba jakoś przeżyć …

A Ty co robisz, kiedy nadchodzi jesień?

1

3 4 5 6 7 8 2

9 10

 

Bluza, spodnie – ZARA (obecna kolekcja)

Kurtka – ZARA (kolekcja wiosenna)

Buty – dr Martens

Deskorolka – Longboard Riviera S.O.S.

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest