Podróże na lato czyli piknik w Paryżu

Kiedy nadchodzi lato nabieramy niepohamowanej ochoty na podróże. Wypatrujemy długich weekendów w kalendarzu i szukamy dni wolnych… Długie dni, ciepłe wieczory, poranne słońce zaglądające do okna zachęcają do spacerów, wycieczek, podróży. Czerwcowy weekend zachęcił nas do wybrania się do … Paryża.

Paryż krzyczy – dosłownie ! Krzyczy na wszystkie strony, nieustająca wrzawa, zgiełk, rozgariasz. Poszukiwanie w Nim wytchnienia i ciszy jest wręcz niemożliwe. Po 6 dniach zapragnęliśmy jednak chwili  osapnięcia, pauzy, odprężenia przed czekającą na nas w Polsce codziennością i obowiązkami. Wybraliśmy dość banalne rozwiązanie jak na tak wspaniałe miejsce – PIKNIK. Paryżanie to mistrzowie w urządzaniu pikników. Uzbrojeni w butelkę wina i prowiant (można by powiedzieć) że atakują każdy wolny kawałek trawnika. Pięknych miejsc mieliśmy do wyboru bardzo wiele: Brzeg Sekwany, Pola Marsowe, Park Tuileries, Ogróg Luksemburski  czy Wzgórze Montmartre przed Bazyliką Sacre Coeur. Jednak czy właśnie w tych miejscach znaleźlibyśmy spokój i wytchnienie? chyba raczej nie, ponieważ są one przepełnione niezliczoną ilością turystów i ludzi tak jak my szukających odpoczynku, po kilkudniowej gonitwie. Wybraliśmy tereny położone przy Grand Canal w Ogrodzie  Królewskim w Wersalu. Wersal to wbrew pozorom nie tylko pełen przepychu pałac, ale również przepiękny i bardzo rozległy ogród z licznymi fontannami, labiryntami oraz geometrycznie przyciętymi lipami. Na końcu Alei Królewskiej, tuż przy największej fontannie Apollina poszukujący wytchnienia mogą odnaleźć spokój. Właśnie ta część ogrodów przyciąga swą magią wszystkich tych, którzy chcą przysiąć, wypić kieliszek dobrego wina lub tak po prostu jak my – szkalneczkę francuskiej lemoniady.

14

1

3

4

5

6

8

9

10

12

Prześwietlając kosz piknikowy zobaczymy pełną dowolność – tarty, sery, warzywa, owoce i obowiązkowo trzy pozycje – bagietka, wino i woda. Ostatnio jestem zachwycona SMAKAMI NA LATO  z inspirujących pomysłów WESTWING i niezwykle żałuję, że mieszkając w Paryżu w jednym z hoteli nie miałam okazji ich wypróbować, ale przecież lato dopiero puka do naszych drzwi, więc z pewnością kolejny kosz piknikowy, który zabierzemy w podróż będzie o uzupełniony smakołyki szczelnie zamknięte w klimatyczne słoiczki.

aa4c394f729993b92a130276265033e8

8a121529da8686e386fbde373524db99

2e88dd949cf498ed4ee8fe54b778ca41

Piknikiem pożegnaliśmy Paryż, ale nie na zawsze. Wspaniale się do niego wraca po kilku latach nieobecności. Paryż ma to coś w sobie – nie jestem pewna do końca co – może ten niesamowity pęd pośród szarości czodzienności, a może spokój, który mieszkańcy i turyści odnajdują w miejscowych kafejkach, może zapach zabytków, w których tak pięknie zapisana jest historia? Kiedyś, za rok a może za 10 lat wrócimy tutaj, tak bez okazji … kupimy butelkę francuskiego wina, bagietkę i zrobimy sobie piknik – tym razem pod Wieżą Eiffla …

Inspirujące pomysły na letnie MUST – HAVES NA LATO znajdziecie na stronie www.westwing.pl/must-haves-na-lato.

kosz  – IKEA (gwiazda hand made)

kubki, słomki, talerzyki, latarenka – IKEA

pled – JYSK

sukienka Olimpia – H&M

książka – „Oto jest Paryż”

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest