Gdańsk kulinarnie czyli 100 % wołowiny w Original Burger

Kiedy po powrocie z Gdańska rozmawiałam z koleżanką na temat fit posiłków stwierdziłam jednoznacznie i stanowczo: NIE GOTUJĘ NA WAKACJACH, a jeśli to robię to raczej z przymusu niż z przyjemności i tylko wówczas, gdy w miejscowości, w której przebywamy nie ma nic godnego uwagi lub ceny są tak horrendalne, że nasze konto średnio to znosi. W Gdańsku nie ma problemu ani z wyborem knajpki czy restauracji ani z wysokimi cenami. Tu jest po prostu w  czym wybierać. Nam przypadły do gustu szczególnie dwie restauracje: Neighbours Kitchen (gdzie jedliśmy śniadania)  oraz Original Burger, gdzie mieliśmy szczęście zjeść chyba najlepsze dotychczas burgery ze 100 % wołowiny.

ORIGINAL BURGER

Adres: Długa 47/49, 80-831 Gdańsk

Telefon: 58 306 77 63

Godziny:

CENY:  bardzo przystępne – burger bez dodatków (przekąsek) w postaci sałatki, czy frytek to koszt ok. 19 zł natomiast wybór ceny z * spowoduje, że do zamówionego burgera dodatkowo dostaniemy dwie przystawki (przekąski) w postaci: sałatki ziemniaczanej, bukietu sałat, frytek. Sok, kawa czy piwo to wydatek taki sam jak spotkamy w innych restauracjach.

a

Wnętrze: Tuż po przekroczeniu progu naszą uwagę przykuje jedna ze ścian – ozdobiona tapetą z plakatów z  amerykańskich filmów, siedziska to skórzane kanapy, drewniane, surowe krzesła oraz oryginalne fotele samochodowe, rolę świeczników spełniają butelki. Wnętrze to nie przypadek – to zamierzony efekt z dominującym motywem amerykańskim.

b

cdefgh

j

Burger: dobrze wysmażona wołowina (na życzenie można średnio wysmażyć), sałata, sos – wszystko to poprostu poezja smaku.

Jeśli kiedykolwiek będziecie w Gdańsku nie zastanawiajcie się długo – koniecznie wstąpcie do ORIGINAL BURGER – zjecie wspaniałego burgera i zrobicie super fotki na FB i instagram (czego więcej potrzeba 😉 ?).

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest